top of page

10 žingsnių nusistatyti Naujųjų metų tikslus

Writer's picture: Vilija GiedrimienėVilija Giedrimienė

Naujieji metai – tai puikus laikas peržiūrėti savo ne tik profesinį, bet ir asmeninį gyvenimą. Norint laimingesnio ir sveikesnio gyvenimo, svarbu įvertinti, kur mes esame ir kur norėtume būti.

Labai dažnai turime didelių norų, tačiau, norint pakeisti savo įpročius, pritrūksta valios, susikaupimo ar plano. Dalinuosi keletu paprastų patarimų nuo ko pradėti ir ką daryti.



1. Peržiūrėkite savo praeitų metų tikslus.


Peržiūrėkite, ką buvote suplanavę praeitais metais, ką pavyko pasiekti, ką išmokote ar supratote. Gal yra tikslai, kuriuos reikia perkelti į ateinančius metus? Pažymėkite juos. Jeigu neturite praeitų metų tikslų, pasvarstykite apie praėjusius metus, ką nuveikėte, kuo didžiuojatės, gal kažkam pritrūko dėmesio ar laiko. Mintis užsirašykite.


2. Apsvarstykite, kokia yra Jūsų misija. Užrašykite ją.


Vienu sakiniu apibrėžkite, kokia yra Jūsų misija, ką Jūs norite nuveikti ateityje. Turint misiją, Jums bus lengviau apibrėžti savo tikslus ir suprasti ar jie Jums svarbūs.



3. Apibrėžkite savo vertybes.


Parašykite, kokios yra Jūsų vertybės, kas Jums svarbiausia gyvenime. Savo vertybes naudokite nustatant tikslus.


4. Nusistatykite savo profesinius ir asmeninius tikslus.


Pagalvokite, ką Jūs norėtumėte sustiprinti, pagerinti ar pakeisti. Kokius įgūdžius norite tobulinti ir ką norite išmokti. Ką šiais metais norite pasiekti savo karjeroje ir asmeniniame gyvenime.


Nustatykite asmeninius tikslus šiose srityse: sveikata, šeima, draugai, pomėgiai. Galite pagalvoti, kokius naujus potyrius norite patirti, kokias knygas norite perskaityti ir kokiomis akimirkomis norėtumėte pasimėgauti su savo artimaisiais. Tikslus prioritizuokite, jų neturi būti per daug. Priešingu atveju, jūs neturėsite pakankamai energijos, laiko ir motyvacijos visų tikslų išpildymui.


5. Sukurkite veiksmų planą.

Išsikėlę tikslus, sukurti įgyvendinimo planą. Viską darykite mažais žingsneliais.

Po kiekvienu tikslu užsirašykite dalinius tikslus, taktiką ir užduotis, kurias turite atlikti. Užsirašykite, kokius veiksmus galite atlikti šiandien, kitą savaitę, šį mėnesį ar šį pusmetį. Tai darydami sukursite mažas įgyvendinamas užduotis, kurios nuves jus į sėkmę.


6. Kiekvienam tikslui nusistatykite terminus.

Pradėję viską iš karto, išeikvosite energiją ir entuziazmas dings. Atminkite, kad metai yra ilgi, kad pasiektumėte savo tikslus – savaitinių ir mėnesinių terminų taikymas gali padėti jums pasiekti kiekvieną iš jų.


Geriausia apibrėžti tikslus mėnesiui. Bus lengviau jų siekti ir greičiau matysite progresą.


7. Apibrėžkite savo kasdienę rutiną.


Peržiūrėkite savo kasdienybę, pagalvokite apie kiekvienos dienos užduotis. Jūsų pagrindiniam tikslui kiekvienas mažas žingsnis yra svarbus. Pašalinkite neesmines užduotis, kad būtų vietos pagrindinėms, vedančioms į savo tikslus.


8. Sekite tai, ką darote.


Kiekvieną mėnesį skirkite valandą ir dar kartą peržiūrėkite savo naujųjų metų tikslų sąrašą. Skirkite laiko patikrinti ar einate teisingu keliu, ar judate link savo tikslų. Rekomenduojama reguliariai peržiūrėti savo pasiekimus, patobulinti procesą ar pakeisti tikslus.


Nuolat įvertinkite ar tikslai ir Jūsų planas vis dar prasmingi. Pagalvokite apie tai kaip apie nebaigtą darbą ir visada galite jį pakoreguoti, kad galėtumėte gyventi taip, kaip norite.


9. Pasidalinkite savo tikslais su artimais žmonėmis.


Užsibrėžtų tikslų ne visada yra lengva siekti vienam. Geriausia Jums gali padėti artimi ir Jus mylintys žmonės. Pasidalinkite su jais savo svajonėmis, ambicijomis ir užsibrėžtais tikslais ir nebijokite paprašyti jų pagalbos. Jie Jus myli, tad gali būti puikiais pagalbininkais.


Tam tikriems tikslams įgyvendinti gali būti reikalinga ir specialistų pagalba. Kreipkitės, išmokite naujų dalykų, paskui galėsite naujai išmoktas praktikas tęsti savarankiškai.


10. Tikėkite savimi.


Jūs neabejotinai galite daugiau nei galvojate, kad galite ar sugebate. Būkite drąsūs, plėskite savo ribas, bandykite naujus dalykus, protingai rizikuokite. Jums gali padėti tokie klausimai sau: ką naujo išmoksiu, jei TAI išbandysiu? Ką aš prarasiu, jei TAI išbandysiu? Ko aš neteksiu, jei tai nepadarysiu?



Sėkmingų Naujųjų metų!

483 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page